Amazon Yeni Alexa Yapay Zekası İçin Ayda 10 Dolar Ücret Talep Edebilir

Amazon’un uzun süredir üzerinde çalıştığı dijital asistanın yeni bir versiyonu geliştirme aşamasında. Söylentiye göre bu yeni asistan birden çok sohbet özelliği kazanacak. Bunların aksine Amazon’un bu yeni yapay zekası için kullanıcılardan aylık bir ücret talep edeceğine dair doğrulanmamış raporlar bulunuyor.

Reuters, isimsiz birkaç kaynak aracılığıyla Amazon’un Alexa’nın yapay zeka tabanlı versiyonuna erişim için ayda 5 ila 10 dolar arasında bir ücret talep etmeyi düşündüğünü bildirdi.

Alexa ilk olarak, 2014 yılında şirketin ilk Echo akıllı hoparlör serisiyle birlikte piyasaya sürülmüştü. Ancak yapay zeka destekli bu yeni versiyon sayesinde, yıllar önce yayınlanmış Alexa dijital asistan ilk büyük yenilemesini almış olacak.

Henüz kesin bir tarih belirtilmemiş olsa da Amazon, yapay zeka destekli Alexa’yı Ağustos ayında piyasaya sürebilir. Amazon’un genelde Eylül ayında tüketicilerine yeni ürünler ve yazılımlar tanıttığı basın etkinlikleri düzenlediği düşünülürse, bu söylentinin doğruluğu yüksek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x